آموزش بروزرسانی قالب و افزونه – فرشمی

آموزش بروزرسانی قالب و افزونه – فرشمی

در این آموزش به پرسش عمده شما دوستان در زمینه بروزرسانی قالب ها و افزونه ها، از طریق این راهنما پاسخ خواهیم گفت.

بر عکس افزونه های رایگان که می توانید به سادگی از داخل پنل ادمین و بخش افزونه ها، و کلیک روی دکمه بروزرسانی، عمل بروزرسانی خودکار را انجام دهید در مورد افزونه های پرمیوم که از فرشمی خریداری می کنید باید به شکل دستی آن را بروزرسانی کنید.

نکته مهم: هرگز افزونه ها و قالب های پرمیوم را از طریق بروزرسانی خوکار وردپرس آپدیت نکنید. برای بروزرسانی فقط از مراحل زیر استفاده کنید

همان طور که می دانید به دلیل تحریم ها و عدم وجود قوانین کپی رایت و تفاوت های عمده قوانین ما با باقی دنیا، استفاده و خرید قالب های پرمیوم از سایت های خارجی برای کاربران داخل ایران ممکن نیست. به همین منظور برخی از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی اقدام به عرضه این منابع به کاربران ایرانی می نمایند. نکته در اینجاست که برای بروزرسانی خودکار این قالب ها و افزونه ها، نیاز به وارد کردن کد رمز و فعالسازی آن ها می باشد که این کار برای کاربرانی که کپی این قالب ها را خریداری کرده اند میسر نیست.

(برای اطلاعات بیشتر از علت پرداخت وجه برای خرید قالب های کپی به این مقاله رجوع کنید)

اما در فرشمی این امکان برای خریداران مهیا شده که به محض انتشار یک بروزرسانی، از طریق ایمیل باخبر شده و می توانند از پنل کاربری خود نسبت به دریافت رایگان نسخه جدید اقدام کنند. پس از دانلود نسخه جدید می بایستی به صورت دستی قالب و افزونه را آپدیت کنید.

بروزرسانی قالب ها

جهت بروزرسانی قالب، در پنل ادمین به آدرس نمایش/ پوسته ها مراجعه کرده و روی قالب مورد نظر بر روی دکمه جزئیات پوسته کلیک می کنید. حال بر روی پاک کردن که با رنگ قرمز در سمت چپ قاب مشخص است کلیک کنید. (توجه کنید در صورت فعال بودن پوسته امکان پاک کردن وجود ندارد و باید اول قالب را غیرفعال کنید)

سپس افزودن پوسته را انتخاب کرده و قالب دانلود شده را بارگذاری و نصب و فعالسازی می کنید. به همین سادگی بروزرسانی قالب انجام می شود اما توجه به نکات زیر ضروری است.

  • شما می توانید از طریق ftp هاست و یا نرم افزارهای ftp هم این کار را انجام داده به این ترتیب که ابتدا فایل قالب را حذف و سپس پوشه قالب دانلود شده را بارگذاری می کنید.
  • باید توجه داشته باشید که شخصی سازی هایی که از طریق شخصی ساز وردپرس انجام داده اید پس از آپدیت دستی همگی دوباره اعمال می گردند. اما کلیه شخصی سازی ها و تغییراتی که در فایل ها به وجود آورده اید از بین خواهد رفت. برای جلوگیری از این مشکل همیشه از child theme ها استفاده کنید. بیشتر قالب های فرشمی به همراه یک child theme آماده عرضه می گردند. برای یادگیری چگونگی نصب child theme به بخش آموزش فرشمی مراجعه کنید.

بروزرسانی افزونه ها

آپدیت افزونه های هم دقیقا به همان ترتیب آموزش قالب ها است. در بخش افزونه ها، ابتدا افزونه مورد نظر را پاک کرده و سپس از بخش افزودن، افزونه جدید را بارگذاری می کنید. بدین ترتیب افزونه شما بروز شده است.

باز هم یادآوری می کنم هیچکدام از افزونه ها و قالب ها را به صورت خوکار بروزرسانی نکنید. ممکن است در صورتی که از سایت تان بکاپ نگرفته باشید اتفاق های غیرقابل بازگشتی برای سایت تان به وجود بیاورد.

امین زمانی

برنامه نویس - مدیر وبسایت آکادمی فرشمی

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع‌رسانی درباره
Close Menu
×
×

Cart

بستن پنل